VAU-elämykseni vain jatkuvat

JULKAISTU: 8.4.2024, KATEGORIAT: Yleinen

Seurakehittäjän työ on kyllä huippua!

4.4.2024 sain mahdollisuuden käydä seurakäynnillä TK Masterilla ja heidän upeissa ja uusissa ITIS – kauppakeskuksen yhteydessä olevissa toimitiloissaan. TK Masterin luomassa tanssimaailmassa tuoksui vielä upouudelta, sillä muutto oli tapahtunut vain pari kuukautta aikaisemmin. Muutokset tilojen tanssiseurakäyttöön oli tehty taidolla ja hyvällä maulla. Saavutettavuuden näkökulmasta ITIS on oivallinen. Julkiset kulkuyhteydet ovat parhaat mahdolliset ja omalla autolla liikkuvat osaavat arvostaa salien välittömässä läheisyydessä olevaa viiden tunnin ilmaista parkkimahdollisuutta. Ja kun harjoitukset ovat ohi ja seura-asiat hoidettu, ostosparatiisi ja sen loistavat ruokailu-, seurustelu- ja muut paikat ja palvelut ovat vain hissikerroksen päässä. Onnea ja menestystä uudelle!

Seurakäynnin aiheena olivat Tähtiseuruus sekä ajankohtaiset seuran arkipäivää ja liittoyhteistyötä koskevat asiat. Parituntinen meni nopeasti, sillä samalla tuli pohdittua myös koko toimialaa sekä sen tulevaisuutta ja toimintastrategiaa. Ja mikä parasta, keskusteluissa oli Sergein ja Dianan johdolla mukana myös seuran upeat nuoret huippu-urheilijat Dmitri ja Markus. Oli todella virkistävää ja raikasta kuulla myös heidän rakentavia ajatuksia tanssiurheilusta ja sen kehittämisestä. Iso kiitos teille kaikille!!