Tanssin päivä, 29.4.2024

JULKAISTU: 3.4.2024, KATEGORIAT: Yleinen

Perinteinen Tanssin päivä on tänä vuonna 29.4.2024. Jos sinun seurassasi ei vielä olla asian tartuttu, niin lähtekääpä nyt suunnittelemaan teidän seuran Tanssin päivän tapahtumaa.  Järjestäkää tapahtuma kauppakeskuksessa, kutsukaa paikallisen jalkapallo- tai kamppailulajiseuran ihmiset teidän salille ja järjestäkää yhteistä toimintaa, pitäkää lasten disco johon kutsutte kaikki lähipäiväkotien 5-6 vuotiaat  tai vaikka iltamat oman seuran väelle.

Tehkää tapahtumastanne vetävä kutsu, video tai mainos, jakakaa se somessa ja tägätkää dancesportfin. Julkaisemme näitä postauksia viikon 17 aikana. Pääasia on että otatte kuvia, videoita, teette haastatteluja yms ja julkaisette materiaalia yhdistysenne sometilillä Tanssin päivänä. Jaamme jaettuja postauksia liiton somessa.

Nyt hihat heilumaan.