TanssiDansin auditointi 8.2.2024

JULKAISTU: 14.2.2024, KATEGORIAT: Yleinen

 

Kirkkonummelainen tanssiurheiluseura TanssiDans on vahva Lasten ja nuorten sekä Aikuisten Tähtiseura. Tähtiseuruus ja laatuseuran toimintaperiaatteet näkyvät kaikessa seuran toiminnassa ja viestinnässä. Seuran valitsema ja vaalima seuratoimintaa ja sen harrastus- ja urheilutoimintaa ohjaava perusajatus kuuluu, näkyy ja hehkuu punaisena lankana haastateltiinpa sitten lapsia, nuoria, aikuistanssijoita, ohjaajia sekä omia ja ulkopuolisia valmentajia tai operatiivista toimijajoukkoa. Yhteisöllisyys sekä eri ikäisten ja kaikille taitotasoille suunnatut yhteiset harjoitukset, leirit, tapahtumat ja kilpailumatkat ovat se liima, joka sitoo joukkoa yhteen. Tuloksena on vahva näkyvä ja kuuluva yhteisöllisuus sekä  seuraylpeys ja -rakkaus. Tälle perustalle on hyvä jatkaa kehittämistyötä visioimalla seuran tulevaisuuskuvaa ja rakentamalla sille toimintastrategiaa.  Kohta taas tavataan, sillä Huippu-urheilun Tähtiohjelman auditoinnille on varattu jo auditointipäivä. Sen jälkeen seura on liiton ensimmäinen tanssiurheiluseura, jolla on kaikki kolme Tähtimerkkiä.