Vastauspyyntö – Kysely koronapandemian akuuteista vaikutuksista urheiluseuranne talouteen ja toimintaan

JULKAISTU: 3.5.2021, KATEGORIAT: Seuratiedotteet

Kysely koronapandemian akuuteista vaikutuksista urheiluseuranne talouteen ja toimintaan

Suomen Olympiakomitea tekee selvityksen koronapandemian akuuteista vaikutuksista jäsenjärjestöjensä yhdistysmuotoisiin urheiluseuroihin. Selvitys on jatkoa valtion liikuntaneuvoston (VLN) viime toukokuussa tekemään seurakyselyyn. Tavoitteena on selvittää kuinka seurat selvisivät koronavuodesta 2020 ja luoda kuva seurojen taloudellisesta ja toiminnallisesta tilasta talvella ja keväällä 2021. Tietoja hyödynnetään mm. vaikuttamistyössä seurojen toimintaedellytysten varmistamiseksi.

Kyselystä saatavat tiedot raportoidaan siten, että niistä ei voi tunnistaa yksittäisen seuran vastauksia. Kyselyn vastausaika päättyy ma 17.5.2021. Kyselyn vastaamiseen menee arviolta noin 15 minuuttia.

Seurakyselyyn pääsette tästä linkistä: https://link.webropolsurveys.com/S/2E0871C5CAAE6FA0 (linkki avautuu toisella verkkosivustolla) 

Vastauksia toivotaan vain yksi seuraa kohti ja vastaajaksi seuran kokonaisuutta hyvin tunteva henkilö (pj, tj).

Toivomme, että mahdollisimman moni Tanssiurheiluliiton jäsenseuroista vastaa tähän kyselyyn.  Mikäli lajimme seuroista tulee vastauksia riittävästi, saamme myös lajikohtaisen raportoinnin tuloksista.  Myöskään lajikohtaisessa raportoinnissa yksittäisen seuran vastauksia ei voi tunnistaa.

Yhteistyöstä kiittäen,

Mikko Salonen                                                    Auli Korhonen

toimitusjohtaja                                                   toiminnanjohtaja
Suomen Olympiakomitea                               Suomen Tanssiurheiluliitto ry

 

Kyselyn toteuttaa SmartSport. Kyselyyn liittyvät tiedustelut:

Anni Pollari, SmartSport osk
anni.pollari (ät) smartsport.fi
040 5124 667