Hallinto ja toimihenkilöt

liittohallitus 2019

Leena Liusvaara, puheenjohtaja
leenaliusvaara (ät) dancesporteurope.org

Marko Tolvanen, 1. varapj
kilpailuvaliokunta.stul (ät) gmail.com

Riikka Pentikäinen, 2. varapj
riikka.jetv (ät) gmail.com

Marco Bjurström, jäsen
president (ät) fdo.fi

Pirjo Bovellán, jäsen
pirjobovellan (ät) gmail.com

Niklas Hagel, jäsen
niklas.hagel (ät) pp.inet.fi

Harri Harjula, jäsen
harri.harjula (ät) sok.fi

Pasi Lind, jäsen
pasi.lind (ät) opera.fi

Merja Satulehto, jäsen
merja.satulehto (ät) citydance.fi

Hallituksen kokouspäivät 2019
25.-27.1.2019
3.3.2019 klo 13
6.4.2019 klo 11
28.4.2019 kevätkokous
18.5.2019 klo 11
lisäksi mahdolliset etäkokoukset

valiokunnat ja lajijaokset 2019

Disco-, Street-, Performing Arts- ja Latino Show -jaos
Finnish Dance Organization FDO ry hallitus

Huippu-urheiluvaliokunta
Pasi Lind, pj. Muut jäsenet: Erik Hento, Tiina Jokinen, Pirjo Koivula, Santtu Otsamo, Timo Pyykkönen.

Kurinpitovaliokunta
Henrik Zilliacus, pj. Muut jäsenet: Eeva Sunnari, Henry Lipponen

Paratanssijaos
Suomen Pyörätuolitanssiliitto Pytli ry hallitus

Professional Division -jaos
PD-työryhmä

Rock’n’swing -jaos
Outi Paavola, pj.  Muut jäsenet: Heini Ahtiainen, Niklas Hagel, Heikki Hell, Pirjo Koivula, Pirja Vitikka-Koponen, Meri Äijö.

Seuratoimintavaliokunta 
Pirjo Bovellán, pj. Muut jäsenet: Harri Antikainen, Kari Ekman, Ville Häyrynen, Maria Kangasaho, Stina Koivisto, Katriina Lahti, Maija Salminen.

Talous- ja hallintovaliokunta
Leena Liusvaara, pj. Muut jäsenet: Auli Korhonen, Riikka Pentikäinen, Topi Piela, Marko Tolvanen.

Urheilijavaliokunta
Niklas Hagel, Tuuli Harju, Vilma Hartikainen, Simo Hautamäki, Jani Neulaniemi, Juho Päivinen, Kastanja Rauhala, Sandra Sirviö

Vakio- ja latinalaistanssijaos
Marko Tolvanen pj. Muut jäsenet: Harri Antikainen, Mari Hanski, Seppo Hoffrén, Riikka Pentikäinen, Seppo Poikulainen, Toni Tuominen.

Viestintä- ja markkinointivaliokunta
Harri Harjula, pj. Muut jäsenet: Miila Huttunen, Suvi Kurki, Tanja Yrjölä.

Työryhmät 2019

IT-työryhmä: Seppo Hoffrén pj., Marko Tolvanen, Outi Paavola, Kari Nyyssönen, John Caprez, Teo Laitinen, Kari Mandelin

VL tuomarivalintatyöryhmä: Erik Hento, Jarmo Nuutinen, Nitta Iliev, Toni Tuominen, Vesa Anttila (tuty2019 (ät) dancesport.fi)

VL koulutustyöryhmä: Harri Antikainen, pj. Muut jäsenet: Sergey Belyaev, Johanna Kajaala, Tea Kantola, Sami Lund, Jorma Päiviö, Raili Tilli, Karita Toivonen.

Seurakehittäjä

Katriina Lahti
katriina.lahti54 (ät) gmail.com
GSM +358 50 595 5358

lajipäälliköt

Pirjo Koivula
pirjo.koivula (ät) boogietour.com
rock’n’swing -tanssit

Santtu Otsamo
santtu.otsamo (ät) dancecare.fi
vakio- ja latinalaistanssit

Toimisto

Auli Korhonen (toiminnanjohtaja)
talous, hallinto ja sidosryhmäsuhteet
auli.korhonen (ät) dancesport.fi
toimisto (ät) tanssiurheilu.fi
GSM +358 50 431 1875

Raija Vuorinen (järjestösihteeri)
kotimaisten arvokisojen ja kv. kisojen tuomariasiat, kansainvälinen kilpailutoiminta ja edustukset, 
Finnish Dance Organization FDO ry
raija.vuorinen (ät) dancesport.fi
toimisto (ät) tanssiurheilu.fi
toimisto (ät) fdo.fi
GSM +358 50 433 6465

Anu Lampenius (toimistosihteeri)
koulutukset, maajoukkueet, kilpailulisenssit
anu.lampenius (ät) dancesport.fi
toimisto (ät) tanssiurheilu.fi
GSM +358 50 441 1042

Maria Mäenpää (projektityöntekijä)
viestintä ja markkinointi
maria.maenpaa (ät) dancesport.fi
toimisto (ät) tanssiurheilu.fi
tiedotus (ät) tanssiurheilu.fi
GSM +358 50 475 7538

T:mi KPO-Konsulttipalvelu
Kilpailijakortistoasiat (ostopalvelu)
kilpailijakortisto (ät) tanssiurheilu.fi