Vakio- ja latinalaistanssien IKM

Nimi Vakio- ja latinalaistanssien IKM
Ajankohta 18.5.2024 - 19.5.2024
Tyyppi Kilpailu (V&L)
Taso IKM
Järjestäjä TanssiDans ry
Sijainti Lillhemtintie 1, Espoo, Suomi
Paikkakunta Espoo
Osoite Lillhemtintie 1, 02250 Espoo, Suomi
Lisätiedot Kilpailu on kaksipäiväinen eli 18.-19.5.2024.

SM Lapsiluokat
Lapsi 1 vakio SM (tanssit: v, t, q)
Lapsi 1 latin SM (tanssit: s, c, j)
Lapsi 2 vakio SM (tanssit: v, t, q)
Lapsi 2 latin SM (tanssit: s, c, j)

Rising Star -luokat
Juniori 1 avoin vakiot rising star (tanssit: v, t, f, q) (-3 parasta kuluvan kalenterivuoden vakio SM – kilpailuista)
Juniori 1 avoin latin rising star (tanssit: s, c, r, j) (-3 parasta kuluvan kalenterivuoden latin SM- kilpailusta)
Juniori 2 avoin vakiot rising star (- 3 parasta kuluvan kalenterivuoden vakio SM-kilpailuista)
Juniori 2 avoin latin rising star (- 3 parasta kuluvan kalenterivuoden latin SM -kilpailuista)
Nuoriso avoin vakiot rising star (- 3 parasta kuluvan kalenterivuoden vakio SM-kilpailuista)
Nuoriso avoin latin rising star (- 3 parasta kuluvan kalenterivuoden latin SM -kilpailuista)
Yleinen avoin vakiot rising star (- 3 parasta kuluvan kalenterivuoden vakio SM-kilpailuista)
Yleinen avoin latin rising star (- 3 parasta kuluvan kalenterivuoden latin SM -kilpailuista)
Seniori 1 avoin vakiot rising star (- 3 parasta kuluvan kalenterivuoden vakio SM-kilpailuista)
Seniori 1 avoin latin rising star (- 3 parasta kuluvan kalenterivuoden latin SM -kilpailuista)

SM luokat:
Alle 21 vuotiaat avoin vakio SM
Alle 21 vuotiaat avoin latin SM
Seniori 2 avoin vakio SM
Seniori 2 avoin latin SM
Seniori 3 avoin vakio SM
Seniori 3 avoin latin SM
Seniori 4 avoin vakio SM
Seniori 4 avoin latin SM
Seniori 5 avoin vakio SM
Seniori 5 avoin latin SM

All Stars – kutsukilpailu
Juniori 1, Juniori 2 ja Nuoriso vakiot ( Vakio SM 2024 mitalistit)
Juniori 1, Juniori 2 ja Nuoriso lattarit (Latin SM 2024 mitalistit)
Yleinen ja Seniori 1 vakiot (Vakio SM 2024 mitalistit)
Yleinen ja Seniori 1 lattarit (Latin SM 2024 mitalistit)

Joukkue SM-kilpailut järjestetään seuraavissa ikäsarjoissa:
Lapsi 1-2 joukkue SM 3+3 (v, t, q + s, c, j) tanssilla, jotka tanssitaan peräjälkeen
Juniori 1-2 joukkue SM 4+4 (v, t, f, q + s, c, r, j) tanssilla, vak. ja lat. tanssitaan erikseen
Aikuisten joukkue SM 4+4 (v, t, f, q + s, c, r, j) tanssilla, vak. ja lat. tanssitaan erikseen

Hotellitarjous
Hotel Matts
Hotel Mattsissa majoitus viihtyisissä huoneissa tai kattavasti varustelluissa huoneistoissa Espoon Kruunupaikalla, Matinkylässä. Kaikki palvelut ovat kävelyetäisyydellä, Länsimetro tuo suoraan hotellille ja bussilla kuljet hotellin läheisyydestä helposti eri puolille Espoota ja muuta pääkaupunkiseutua. Omalla autolla kulkevat saavat autonsa Mattsin parkkihalliin.

Majoitustarjous (kiintiö) kilpailijoille ajalle 17.-19.5.2024 
Standard yhden hengen huone 89€
Standard kahden hengen huone 99€
Kolmio (1-5 henkeä)  210€

Hinta sisältää laadukkaan majoituksen, monipuolisen aamiaisen sekä ALV:n. Hotellihuoneet ovat käytettävissä saapumispäivänä klo 15 alkaen. Lähtöpäivänä huoneet ovat käytettävissä klo 12 saakka.Varaukset koodilla ALLDANS170524
 https://www.hotelmatts.fi/
Tarjous voimassa niin kauan kuin kiintiötä riittää tai 5.5. asti, jonka jälkeen varaamattomat huoneet vapautetaan. 
Hotel Matts
Tynnyritie 1,
02230 Espoo 
+358 29 308 0440 matts@kassiopeia.fi



Kilpailunjohtaja Teo Laitinen
Kilpailusarjat