Seura, TelemarkTeam, Oulu

Nimi Seura, TelemarkTeam, Oulu
Ajankohta 10.11.2019
Tyyppi Kilpailu
Taso Seura
Järjestäjä Telemark Team ry
Sijainti Ruiskukkatie 4-6, Oulu, Suomi
Paikkakunta Oulu
Osoite Ruiskukkatie 4, 90580 Oulu, Suomi
Ilmoittautuminen 1.10.2019 - 27.10.2019
Ilmoittautumismaksu 30.00 €
Viim. peruutuspäivä 31.10.2019
Poisjääntimaksu 40.00 €
Pääsylippujen hinnat 10€ aikuiset, 5€ opiskelijat, eläkeläiset ja lapset 7-16 v., alle 7 v. ilmaiseksi.
Lisätiedot Kilpailut juontaa Liisa Rantatulkkila
- kilpailussa tuplaluokat E ja D luokan tanssijoille                                                                     
- kilpailussa F-luokan ja soololuokan katselmuskilpailut kaikissa ikäsarjoissa
- osallistumismaksut soolo, F, Lek ja Latin Duo maksetaan seuran tilille 1.11.2019 mennessä  FI82 5741 4020 0618 70, merkitse maksuun tanssijan nimi, seura ja luokka
- tuplaluokkien ja Latin Duo osallistumismaksu 15 €/hlö, Lasten erilliskilpailujen MMX ja TT luokkiin osallistumismaksu 4€/pari
ilmoittautuminen lisä ja erilliskilpailujen luokkiin: kilpailusihteeri@telemarkteam.fi
- kilpailupaikalla kahvio
- käteinen ja korttimaksu käy
- löytötavaroita voi tiedustella kilpailujen jälkeen: tiedotus@telemarkteam.fi
- tulokset julkaistaan osoitteessa
www.telemarkteam.fi Seuroille ei kopioida paperikopioita tuloksista.
- kilpailupaikalla on kenkätarkastus.

- jälki-ilmoittautuneita otetaan, jos ei muutoksia aikatauluun. Korotettu osallistumismaksu 27.10.2019 jälkeen 20€/hlö
- suihkurusketus koulun kaikissa tiloissa on ehdottomasti kielletty!!! 200 eur siivouslaskun uhalla.
- lisätiedot ja kilpailupaikalla päivystys Marko Tolvanen 040-848 2342
- palauttamatta jääneistä numerolapuista peritään 50 euroa.

- kilpailun yhteydessä järjestetään FDO:n Latin Style Duo kilpailu, ilmoittautuminen: kilpailusihteeri@telemarkteam.fi
Linkki Latin Style Duo kilpailun osallistumisoikeuteen ja sääntöihin: https://www.dancesport.fi/wp-content/uploads/2019/09/Latin-Style-Duo_tiedote_FDO_STUL.pdf
Tuloslinkki https://results.dancesport.fi/43/
Kilpailunjohtaja Timo Pukkila
Tuomarit Merje Styf, Merja Satulehto, Sanna-Maria Heikkilä, Matti Heikkilä, Vesa Anttila
Tuloslaskijat Tiia Karhu
Juryn kokoonpano -
Musiikintarkkailija Markku Rankinen, cd tallenteet
Kilpalattian tiedot Parketti 200 m2, suorakaide
Kilpailusarjat
V/L Lapsi 1 ek E D
V/L Lapsi 2 ek E D C
V/L Juniori 1 E D
V/L Juniori 2 E D C
V/L Nuoriso E D
V/L Yleinen E D C
V/L Seniori 1 E D C
V/L Seniori 2 E D
V/L Seniori 3 E D C
V/L Seniori 4 E D
Tiedostot